Az Év Közösségi Fotósa 2014

A fotós közösség támogatása, a kezdők oktatása és a közösség fotóinak értékelése az új megmérettetés célja, amit 2013. november 1. és 2014. április 30. között tartanak, s melynek eredményhirdetése és díjátadója 2014 júniusában várható a 3. Nyári Fotófesztiválon. További részletek a sajtóközleményben:

„Az Év Közösségi Fotósa 2014 címmel nemzetközi fotópályázatot hirdet a Fotózz!hu fotós közösségi oldal üzemeltetője, a Pixinfo Kft.

Célunk, hogy Magyarországon ne csak a kiváló fotográfiák készítéséért járjon előkelő cím, hanem a közösségi életben való aktív részvételért is. Az Év Közösségi Fotósa 2014 cím annak jár, aki fotóival emeli a magyar fotográfia színvonalát, ugyanakkor értékeléseivel, tanításaival támogatja a tanulni vágyó fotósokat.

A pályázaton minden Fotózz!hu felhasználó automatikusan részt vesz, akinek fotója bekerül a hónap legjobb 25 képe közé, illetve aki valamely napon az oldal három legaktívabb értékelője között szerepel.

A hosszú távú megmérettetés 2013. november 1. és 2014. április 30. között zajlik a következők szerint:

  • Azon fotók után, amelyek a hónap legjobb 25 képe között szerepelnek, rendre a következő kép-pontok járnak: 12, 11, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6, 6, 5, 5, 4, 4, 4, 3, 3, 3, 2, 2, 2, 1, 1, 1 (tehát első helyért 12 pont, harmadik helyért 10 pont, 25. helyért 1 pont)
  • Az első alkalommal, amikor egy felhasználó az adott hónapban bekerül a nap három legaktívabb értékelője közé, 5 értékelő-pontot szerez
  • Minden alkalommal, amikor egy felhasználó a legaktívabb három értékelő közé kerül, rendre 0,7, 0,65 és 0,5 értékelő-pontot kap.

A kép-pontokat és értékelő-pontokat minden hónap végén külön-külön összeadjuk, majd a kép-pontok összegét és az értékelő-pontok összegét összeszorozva kapjuk meg az adott havi pályázati pontszámot.
Mivel a feltöltött képeket a feltöltéstől számított egy hónapig lehet pontozni, egy adott hónapban feltöltött képek rangsora a következő hónap végén derül ki (azaz a 2013 novemberében feltöltött képek rangsora 2014. január elején derül ki).

A havonta megszerzett pontokat és az összesítést minden hónapban a fotozz.hu fórumában közzétesszük az előző hónap pontszámai alapján.

Az Év Közösségi Fotósa 2014 címet az nyeri el, aki a pályázati időszak alatt a legtöbb pályázati pontszámot szerzi.”

Hirdetések:
Weboldal készítés Komel Kft. Matéria Kft.

.

4 hozzászólás

  1. wavrekordz szerint:

    A Fotózz!Hu-t nem ismerem mélyre hatóan, de ez a pontozási rendszer nagyon értelmetlennek tűnik… az értékelő pontos rész főképp. Ha valaki csak egyszer aktív értékelő harmadikként akkor kapásból lefelezik a végén a kép-pontjait 😀 …persze nem Ő fog nyerni úgyse, de azért ilyen anomáliák szerintem megengedhetetlenek.

  2. wavrekordz szerint:

    @wavrekordz: Jha nem… az 5 pont az első háromnak jár a hónapban, tehát nem lesz osztás a végén sehogy. Azért kíváncsi leszek, hogy fog ez működni a gyakorlatban… ezzel a rendszerrel átláthatatlan az értékelés súlyozása.

  3. MLaca szerint:

    @wavrekordz: írj nekik az anomáliáról, hátha ők sem tudnak róla 🙂

  4. BlogPortál szerint:

    Tisztelt Blogger!

    Hobby-ból indítottunk egy gyűjtőhelyet, ahol a szerintünk leginkább érdekes, izgalmas, színvonalas posztokat mazsoláztuk össze – egy adott tematika alapján. Amennyiben nem gond, a Te blogod is felkerült az oldalra, a nyilvános rss kód alapján frissül a többi bloggerével együtt. Remélem Neked is tetszeni fog a kezdeményezésünk, ha igen, akkor a http://www.facebook.com/blogportal.hu oldalon egy like-ot is nyomhatsz nekünk, vagy írhatsz az e-mail címünkre is.

    Köszönettel: Blogportal.hu