A kifejezetten full frame szenzoros tükörnélküli fényképezőgépekre tervezett, ultra nagylátószögű Sigma 14-24 mm F2.8 DG DN | Art után most végre jöhet a 24-70 mm F2.8 DG DN | Art is: a japán gyártó ma reggel bejelentette ennek az objektívnek a fejlesztését (szerintem mindenki tudja, hogy ez mit jelent)! A Sigma illetékesei azt ígérik, hogy az új gumiobjektív kategórián belül a legjobb képminőséget hozza, kompatibilis lesz a legújabb full frame szenzoros MILC vázakkal, és számos területen lesz bevethető. A Sigma 24-70 mm F2.8 DG DN | Art (egyelőre?) L-bajonettel és Sony E foglalattal lesz elérhető.
Ez lesz a Sigma második olyan fényerős zoomja, amit a mérnökök kifejezetten a tükörnélküli fotógépekre terveztek. Ennek megfelelően – a tükrös vázakhoz rajzolt lencserendszerekhez képest – kisebb terjedelemmel és tömeggel számolhatunk, ami mindenképp örömteli hír a fotósok szemszögéből nézve. A kevesebb viszont néha több, így a Sigma újdonsága a teljes zoomtartományban a kép közepétől egészen a szélekig kiemelkedően jó felbontóképességet ígér.
15 csoportba rendezve összesen 19 lencsetag található a tubusban: a hagyományos üvegtagok közt hat darab FLD, két darab SLD, valamint három darab aszférikus garantálja a színezés és kóma mentes rajzot. Az üvegfelületekre a Super Multi-Layer Coating mellé a Nano Porous Coating bevonat is fel lett gőzölve – ezek szerepe a becsillanások és a szellemképek eliminálása. A tizenegy, lekerekített alakú lamellából álló íriszt F2.8 és F22 közötti értékekre lehet szűkíteni. A legkisebb tárgytáv 18-38 cm közé esik (gyújtótávolságtól függően). A 82 mm-es szűrőmenet átmérővel rendelkező objektív 87 x 122 mm terjedelmű, 835 gramm tömegű.
A Sigma 24-70 mm F2.8 DG DN | Art kezelőfelületének része egy retesz, amivel a belső tubust lehet rögzíteni 24 mm-es állásban, valamint egy felprogramozható AFL funkciógomb. Utóbbihoz a fényképezőgép menüjében rendelhetünk funkciót. A léptetőmotoros autofókuszrendszer kompatibilis az egyes MILC vázak szemfelismerő AF funkciójával, ami gyors, néma és pontos élességállítást tesz lehetővé. Bár az automatikus élességállításba bármikor kézzel is beavatkozhatunk, a tubuson van egy fizikai váltógomb, amivel AF/MF közül választhatunk.
Egyéb jellemzők:
- A mellékelt napellenző reteszelhető, így nem csavarodhat le magától
- Reteszelhető zoomgyűrű
- A bajonett por- és cseppálló szigeteléssel van ellátva
- Az objektív kompatibilis a különféle hibakorrekciókkal
- A foglalat a Sigma szervizében konvertálható más rendszerekre
- A becsillanásokat és szellemképeket minimalizáló optikai formula
- 11 darab lekerekített íriszlamella
- Precíz, roppant erős bronz foglalat
- A Sigma saját MTF mérési rendszerén belül elért teljesítmény: A1 kategória
- „Made in Japan” minőség
Azt egyelőre nem tudni, hogy mikortól és mennyiért lehet majd megvásárolni ezt a szépséget, de valószínűleg már csak jövőre kerülhet a boltokba.