A menürendszer
Nos, az Olympus PEN, de főleg az OM-D típusú fotómasinák menürendszereitől mindig is tartottam egy picit, hiszen annyiféle beállítási lehetőséget kínáltak, hogy frissen a dobozból kiemelve, az akku feltöltése után legalább félórát azzal el lehetett tölteni, hogy minden egyes funkciót, szolgáltatást, paramétert saját szájunk íze szerint beállítsunk. Az OM System OM-3 esetében is szinte végtelen a paraméterek listája, de a menürendszer áttekinthetően, jól szegmentálva tárja elénk az óriási bithalmazt. Összesen nyolc főoldala van a menünek, amelyek további oldalakra vannak lebontva.
Az első két főoldalon a készülék fotózással kapcsolatos „általános” jellegű funkcióit állíthatjuk be.
Azon is látható, hogy mennyire komoly az OM-3 fókuszrendszere, hogy egy saját főoldalt kapott a váz menürendszerében. Ráadásul hét aloldal található itt, ahol a legrejtelmesebb fókuszmódok is elérhetővé válnak. Persze, nem csak az állóképekre vonatkozó fókuszfunkciókat láthatjuk, hanem olyan szolgáltatásokat is, amelyek filmkészítőknek szólnak.
A negyedik oldalon aztán a mozgóképek szerelmesei állíthatják kedvükre a biteket, hiszen ide került összesen hat aloldalra szétválasztva az összes elérhető szolgáltatás.
Az ötödik oldalon a képek lejátszásával kapcsolatos funkciók vannak eltárolva.
A hatodik oldalon a váz fontosabb beállításai vannak felsorolva. Itt találjuk az olyan funkciókat, mint például a gombok kiosztása, a segédrácsok, az elektronikus kereső kijelzési módja és hasonlók.
A hetedik oldal a készülék mélyebbre ható szolgáltatásainak beállításait tartalmazza. Itt formázhatjuk le a memóriakártyát, itt állíthatjuk be a Bluetooth és a WiFi paramétereit, itt állíthatjuk vissza gyári értékre az összes beállítást stb.
Végül az utolsó, azaz nyolcadik főoldalon a saját menüt találjuk. Ide a teljes menürendszerből kiválasztott elemek kerülhetnek. Tehát azokat az elemeket érdemes itt felsorakoztatni, amiket a leggyakrabban használunk.