A világ leghíresebb, legtöbbek által ismert képszerkesztő szoftvere, az Adobe Photoshop idén ünnepli 35. születésnapját. Bár a Knoll fivérek már 1987-ben elkészítették saját képszerkesztőjüket, az csak 1990. február 19-én lépett piacra – akkor már az Adobe zászlaja alatt „Photoshop” névre keresztelve. A Photoshop 1.0 kizárólag Macintoshra volt elérhető, s anno 895 dollárba, mai áron 2200 dollárba került. A Knoll fivérek 1995-ig minden eladott példány után részesedést kaptak, de 95-ben végül 34,5 millió dollárért eladták a jogokat az Adobe-nak.
A Photoshop első nagy újítása 1994-ben érkezett a 3.0-ás verzióval: ekkor jelentek meg az azóta és a szoftver szerves részét alkotó rétegek, amelyek lehetővé tették a képek különböző elemeinek különálló, non-destruktív feldolgozását. 1995-ben a rétegek további fejlesztéseken mentek keresztül, így már többféle paramétert lehetett állítani ezeken.
Az igazi áttörést 1995-ben hozta az 5.0-ás kiadás, ami már széles publikumnak vált elérhetővé. Az Adobe Camera Raw aztán 2003-ban vált részévé az Adobe Creative Suitnak, és a mai napig nagy kedvence, gyakorlatilag „ipari szabványa” a fotográfusoknak. A sokak által utált, de ugyanakkor sokak által kedvelt Adobe Creative Cloud a maga előfizetéses elérhetőségével már 2013 óta velünk van. A mesterséges intelligencia pedig 2023 óta van jelen a képfeldolgozó programcsomagban.